Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası

Yönetici Koçluğu Sertifika Programı

Uluslararası Yönetici Koçluğu Sertifika Programı

Yöneticilerin işletme ortamında Koçluk becerileri ile yöneticilik kariyerlerini güçlendirmek, personelin  organizasyonda Koçluk yaklaşımlarını kullanmalarını sağlamak.

Çalışanları nasıl mutlu ve üretken kılmalı ki onlar da SİZİN işinizin BAŞARIYA ULAŞMASINA ve BÜYÜMESİNE yardım etsinler. 

Kimlere: CEO, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Yöneticiler, Koçluk becerilerini öğrenmek ve işletme ortamında kullanmak isteyenler ve koçlar için.
Yönetici Koçluğu Eğitiminde Kullanılacaklar;

  • Eğitim müfredatı
  • Powerpoint ve Flip Chart sunum
  • Egzersiz ve rol oyunları


İçerik:

KOÇLUK BECERİLERİ MODÜLLERİ

Modül 101  Temel Koçluk Becerileri 

Bu modül geri yansıtma, bağlantı kurma, karşılık vermek ve tepki vermemek gibi koçluk becerilerini tanıtır.

Modül 102 Koçluk Yapacağınız Kişiyle Uyumu Yakalamak

Bu modül müşterinin ne söylediğini ve ne söylemediğini derinden duymak için gereken becerileri öğretir.

Modül 103   Güçlü Sorular, Gözlemler ve Ricalar

Bu modülde, güçlü koçluk kavramıyla ve soruların, gözlemlerin ve isteklerin koçluk araçları olarak kullanılımına tanıştırılacaksınız.  Güçlü sorular, gözlemler ve istekler oluşturabilmek için sizin koç olarak kim olmanız gerektiğini ve bunları nasıl oluşturacağınızı öğrenecek ve uygulayacaksınız.

Modül 104  Kişiyi Şekillendirmek

Bu modül, belirli becerileri sunar ve bunları kişilerin güçlerine, üstünlüklerine, değerlerine, ve en önemlisi kendilerine olan inançlarına tam anlamıyla ulaşmalarını sağlamak için nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Modül 105  Koçluk Yaptığınız Kişiyi Geliştirmek

Bu modülde, müşteriden daha fazlasını, onlara tam bir güven ve inanç gösteren bir tarzda nasıl isteyeceğinizi öğreneceksiniz. Ve bunu, onları yapabileceklerini düşündüklerinden daha fazlasını yapmaya ve/veya tamamen farklı bir biçimde düşünmeye zorlarken yapacaksınız.

Modül 106  Hedeflere Ulaşma Stratejileri

Bu modülde, amaçlarını tanımlamaları ve onlara ulaşma  planı yaratmaları için müşterilere nasıl koçluk edeceğinizi öğreneceksiniz. Müşterilerinize amaç oluşturmanın ve başarmanın pek çok unsuru hakkında  koçluk etmeyi öğreneceksiniz.

Modül 107  Gerçek

Bu modülde, sizin koçluk gerçeğiniz, müşterinin gerçeği ve objektif gerçek arasındaki farkı öğreneceksiniz. Her tip gerçeği fark etmeyi ve koçluk aracı olarak kullanmayı öğreneceksiniz.

Modül 108  Koçlukta Değişim

Bu modülde, değişimin safhalarını öğreneceksiniz. Ek olarak, müşterilerinize değişimi, değişimin safhalarını ve değişimin sonuçlarını tanımlayabilmeleri ve çabalamadan değişimi yaşayabilmeleri için koçluk etmenize yarayacak beceriler öğreneceksiniz. 

  • İŞ KONULARI

Modül 109  İş Sorunları I 

İş sorunları konusu da kişilerin koçluğa ihtiyaç duyacağı dört ana alana hitap edecek ve size bu alanların her biri için ileri koçluk becerileri öğretecektir. İş Sorunları I, rakamları bilmek, geliri arttırmak, masrafları azaltmak ve sermaye dönüşümü yaratmak gibi, işin finansal yönüne koçluk yapmanız için gerekli koçluk becerilerini öğretir.

Modül 110  İş Sorunları II 

Bu modülde, işin planlama süreciyle ilgili ileri koçluk becerilerini içerir. Bu beceriler iş, işin misyonu ve gayesi, planlama aşamasında başarıya ulaşma kılavuzu ve çalışanlarla ilgili planlama sorunları hakkında temel bilgi elde etme konularında  koçluk yapmayı içerir.

Modül 111  İş Sorunları III

Bu modül liderlik, takım çalışması, pazarlama ve satış gibi alanlarla ilgili ileri koçluk sorunlarını araştırır.